Mbani çadrat me vete, ja si parashikohet të jetë moti gjatë ditës së sotme

Publikuar tek: aktualitet, më 09:01 06-03-2017 Mbani çadrat me vete, ja si parashikohet të jetë moti gjatë ditës së sotme

Vendi ynë parashikohet të jetë sot nën ndikimin e një moti të paqëndrueshëm ku vranësirat dhe shirat do të jenë dominantë.

Pjesa e dytë e ditës do të jenë sjellë dobësim të ndjeshme të shirave në vend duke bërë që herë pas here të ketë intervale me kthjellime. Parashikohet që gjatë natës pjesa më e madhe e vendit të dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta.

Temperaturat e ajrit do të rriten me 2 gradë C në vlerat e mëngjesit ndërsa mesdita do të sjellë rënie të ndjeshme të tyre. Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi jugperëndimor duke bërë që në Adriatik dhe Jon të gjenerohet dallgëzim 5 – 6 ballë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrihen me njëri-tjetrin, përfundojnë në burg babë e bir
Braktiset Berati, nën mbrojtjen e UNESCO-s, por i mëshiruar vetëm nga fati (FOTOT PIKANTE) »
Article Logic
Execution time: 0.009443998336792
array(1) { ["section"]=> string(79) "mbani-cadrat-me-vete-ja-si-parashikohet-te-jete-moti-gjate-dites-se-sotme-70894" }