Mbante lokalin hapur pas ‘orës policore’, e pëson pronari në Durrës, gjobitet me 10 milion lekë

Publikuar tek: aktualitet, më 08:58 23-02-2021 Mbante lokalin hapur pas ‘orës policore’, e pëson pronari në Durrës, gjobitet me 10 milion lekë Foto ilustruese

Pronari i një lokali në Durrës është gjobitur me 10 milion lekë pasi është konstatuar nga shërbimet e Policisë se e kishte biznesin hapur dhe pas “orës policore”.

“Gjatë kontrolleve, shërbimet e Policisë kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 1.000.000 lekë, pronarin e një subjekti në lagjen nr. 3, Durrës, shtetasin Xh. T., pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë duke ushtruar aktivitet pas orarit të përcaktuar për mbyllje”, thuhet ndër të tjera në njoftim.

Ndërkohë, Policia apelon të gjithë pronarët e lokaleve dhe qytetarët që të respektojnë masat anti-Covid për të parandaluar përhapjen e virusit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mjeku i njohur thirrje për ashpërsimin e masave anti-Covid: 4-5 javët që kemi përpara do jenë më të vështira
Ishte shpallur në kërkim, arrestohet 30-vjeçari i rrezikshëm nga Fushë-Kruja »
Article Logic
Execution time: 0.012091875076294
array(1) { ["section"]=> string(98) "mbante-lokalin-hapur-pas-ores-policore-e-peson-pronari-ne-durres-gjobitet-me-10-milion-leke-239873" }