Mbaruan hetimin për Ilir Meten, komisioni ia shtron me peshk e verë në restorantin e Tiranës (DHE DEPUTETËT E SHKELIN LIGJIN)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:53 16-07-2019 Mbaruan hetimin për Ilir Meten, komisioni ia shtron me peshk e verë në restorantin e Tiranës (DHE DEPUTETËT E SHKELIN LIGJIN)

Ditën e djeshme u zhvillua mbledhja e dytë e Komisionit të Posaçëm Hetimor, i cili kërkon shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.

Ndërkohë, me të mbaruar mbledhja, deputetët ia kanë shtruar me drekë në një nga restorantet e peshkut në Tiranë.

Shkaku i kësaj dreke është bërë ditëlindja e deputetit të PS, Jurgis Çyrbja, njëherësh anëtar i këtij Komisioni.

Ndërkohë, në foton e cila është realizuar nga fotografi i Kuvendit, vihet re shkelja që kanë bërë deputetët, shkruan Newsbomb.al. 

Të paktën dy prej tyre, socialisti Bashkim Fino dhe deputeti i opozitës së re Halit Valteri shihen me puro, e ndaluar kjo në ambjente të tilla.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030275106430054
array(1) { ["section"]=> string(129) "mbaruan-hetimin-per-ilir-meten-komisioni-ia-shtron-me-peshk-e-vere-ne-restorantin-e-tiranes-dhe-deputetet-e-shkelin-ligjin-172365" }