Mbërrin në Presidencë Sali BERISHA, ish-kryeministri TAKIM kokë më kokë me Ilir METËN

Publikuar tek: politike, më 12:05 20-11-2019 Mbërrin në Presidencë Sali BERISHA, ish-kryeministri TAKIM kokë më kokë me Ilir METËN Foto nga momenti i mbërritjes në Presidencë

Mbërrin në këto momente në Presidencë ish-kryeministri Sali Berisha.

Mësohet se Berisha po mban një takim me dyer të mbyllura me presidentin Ilir Meta, lidhur me situatën politike në vend. Takimi kokë më kokë i Berishës me Metën vjen në kuadër të takimeve me ish-presidentë të Shqipërisë, për zgjidhjen e krizës politike.

Kujtojmë që Meta gjithmonë e ka vlerësuar Berishën si politikan dhe ka shprehur hapur qëndrimin e tij pozitiv ndaj ish-kryeministrit si një burrë që i qëndron fjalës dhe marrëveshjeve. Në ditët në vijim Presidenti ka ftuar edhe Këshillin e Ambasadorëve që drejtohet nga Besnik Mustafaj.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076370239257812
array(1) { ["section"]=> string(90) "mberin-ne-presidence-sali-berisha-ish-kryeministri-takim-koke-me-koke-me-ilir-meten-186544" }