Mbërrijnë me helikopter në spitalin Ushtarak dy efektivët e plagosur në Lazarat (Foto)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:06 24-06-2015 Mbërrijnë me helikopter në spitalin Ushtarak dy efektivët e plagosur në Lazarat (Foto)

Dy  efektivët e plagosur të policisë Perlat Hamitaj dhe Jetmir Isaraj kanë mbërritur në orën 12:01 minuta  me helikopter nga Gjirokastra, për të marrë trajtimin mjekësor në spitalin Ushtarak. Një staf mjekësor prej 6 vetash ka bërë zbritjen e dy të plagosurve dhe vendosjen në barrela për ti vendosur më pas në sallat e operacionit. Mësohet se dy efektivët janë jashtë rrezikut për jetën, pasi kanë marrë ndihmën e parë mjekësore në spitalin e Gjirokastrës.

Ndërkohë në spitalin Ushtarak pritet të mbërrijë edhe kryeministri Edi Rama për të parë nga afër gjendjen e të plagosurve.

Spitali

helikopteri

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tronditen shokët e Ibrahim Bashës për vrasjen e tij në Lazarat: Do na mungosh shumë o vëlla!
Nisin të shtënat në Lazarat, banorët të traumatizuar. Policia në aksion »
Article Logic
Execution time: 0.012593030929565
array(1) { ["section"]=> string(90) "mberrijne-me-helikopter-ne-spitalin-ushtarak-dy-efektivet-e-plagosur-ne-lazarat-foto-14523" }