Mbërrin në Kosovë ish-presidenti Bill Clinton

Publikuar tek: rajon, më 12:39 11-06-2019 Mbërrin në Kosovë ish-presidenti Bill Clinton

Ish-presidenti i SHBA, Bill Clinton, ka mbërritur sot në Kosovë për të marrë pjesë në 20 vjetorin e Çlirimit të Kosovës dhe hyrjes së trupave të NATO-së në Kosovë.

Siç raportopjnë mediat në Prishtinë, ish presidentin e e kanë pritur në aeroport ish-presidentja Jahjaga dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli.

Clinton më pas ka udhëtuar drejt Prishtinës, dhe aktualisht është duke qëndruar në Swis Diamond.

Ai sot do të takohet me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe më pas edhe me kryeministrin, Ramush Haradinaj.

Sakaq, gjatë takimit me Thaçin, Clinton do të dekorohet.

Pacolli-900x600.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031636953353882
array(1) { ["section"]=> string(52) "mberrin-ne-kosove-ish-presidenti-bill-clinton-167776" }