Mbërrin sot në atdhe trupi i pajetë e ushtarakes Hasanaj, ja kur zhvillohen homazhet

Publikuar tek: aktualitet, më 06:53 09-05-2019 Mbërrin sot në atdhe trupi i pajetë e ushtarakes Hasanaj, ja kur zhvillohen homazhet

Trupi i pajetë i nëntetares 32-vjeçare, Zarife Hasanaj, e cila humbi jeten nga shpërthimi i një mine në Letoni mbërrin në atdhe mesditën e sotme.

Ministria e Mbrojtjes bën me dije se sot në orën 12.45 në bazen ajrore në Rinas do të organizohet ceremonia e pritjes se trupit të pajete të nentetares Zarife Hasanaj.

Nderkohë neser, më 10 Maj, ora 10 – 11.30 në hollin e Pallatit të Kongreseve do te zhvillohen homazhet për nder të efektives se FA dhe në 11.45 – 12.30 ceremonia shteterore me pjesëmarrjen e përfaqesuesve të larte të shtetit, po te Pallati i Kongresese.

zarife.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027640104293823
array(1) { ["section"]=> string(90) "mberrin-sot-ne-atdhe-trupi-i-pajete-e-ushtarakes-hasanaj-ja-kur-zhvillohen-homazhet-163534" }