Mbështesnin terrorizmin, mbyllen 235.000 faqe në Twitter

Publikuar tek: bota, më 20:50 18-08-2016 Mbështesnin terrorizmin, mbyllen 235.000 faqe në Twitter

Rrjeti social amerikan, Twitter njoftoi sot se ka mbyllur 235.000 faqe në gjashtë muajt e fundit në kuadër të luftës kundër publikimeve që kanë në përmbajtje përhapjen e terrorizmit.

Duke iu shtuar mbylljeve të kryera në muajin shkurt, Twitter publikoi për herë të parë një shifër të konfirmuar zyrtarisht nga njësia drejtuese e saj duke raportuar numrin e saktë të llogarive me përmbajtje terroriste të pezulluara prej mesit të 2015 në 360.000 faqe.

Rregullat për përdorimin e rrjetit social amerikan nuk autorizojnë përdorimin e kërcënimeve të dhunshme dhe nxitjen e terrorizmit, ndërsa në muajin shkurt kjo kompani u shpreh e gatshme për të rritur përpjekjet për zbatimin e tyre, duke dëshmuar në këtë formë efikasitet kundrejt kërkesave të qeverisë për të frenuar propagandën xhihadiste në internet.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013386964797974
array(1) { ["section"]=> string(61) "mbeshtesnin-terrorizmin-mbyllen-235-000-faqe-ne-twitter-50158" }