Mbështetës i politikave të Millosheviçit, pas Kosovës dhe Shqipërisë edhe Krocia bojkoton çmimin Nobel për Peter Handken

Publikuar tek: rajon, më 20:16 09-12-2019 Mbështetës i politikave të Millosheviçit, pas Kosovës dhe Shqipërisë edhe Krocia bojkoton çmimin Nobel për Peter Handken Ceremonia e cmimit Nobel ne Stokholm

Ministria e Jashtme e Kroacisë, ka deklaruar se ka vendosur që të bojkotojë ceremoninë e çmimit Nobel ditën e nesërme në Stokholm.

Me anë të një deklarate zyrtare në rrjetin social twitter, Ministria e Jashtme kroate ka treguar edhe arsyen e mospjesëmarrjes së ambasadorit kroat ditën e nesërme gjatë ceremonisë në Stokholm.

Sipas ministrisë së Jashtme kroate, Kroacia nuk mund të marrë pjesë në ceremoninë e dhënies së çmimit Nobel Peter Handkes, i cili është një njeri që është angazhuar politikisht për të mbështetur politikën gjenocidale serbe të Slobodan Milosevicit gjatë viteve 90’.

Postimi i plotë: 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022840976715088
array(1) { ["section"]=> string(126) "mbeshtetes-i-politikave-te-milloshevicit-pas-kosoves-dhe-shqiperise-edhe-krocia-bojkoton-cmimin-nobel-per-peter-handken-188903" }