Mbështetësit e Pd u përleshën me nostalgjikët e Enverit, reagon Basha: Ndalojmë simbolet e komunizmit

Publikuar tek: barometri, më 07:04 06-05-2018 Mbështetësit e Pd u përleshën me nostalgjikët e Enverit, reagon Basha: Ndalojmë simbolet e komunizmit

Kreu i PD, Lulzim Basha zhvilloi homazhe te Varrezat Dëshmorët e Kombit për të nderuar të gjithë ata kanë dhënë jetën për atdheun. Basha shprehu mirënjohje për të gjithë të rënët që nga partizanët e luftës Antifashiste deri te Azem Hajdari.

Ndërsa në një prononcim për gazetarët Basha komentoi edhe incidentin e ndodhur pak minuta më parë ku mbështetës të PD u përleshen me shkopinj me nostalgjikët e Enver Hoxhës, të cilët bënë homazhe me foto të diktatorit në duar. Basha u shpreh se PD ndalon çdo simbol të komunizmit.

“PD është e angazhuar të çojë në Parlamemt për ndalimin e simbolve të komunizmit. Nga na tjetër kurrë më nuk do të pranojmë rikthimin e së shkuarës së përgjakshme dhe kjo do të nisë me ndalimin e simbolve të diktatorit gjakatar Enver Hoxha”, tha Basha.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017976999282837
array(1) { ["section"]=> string(106) "mbeshtetesit-e-pd-u-perleshen-me-nostalgjiket-e-enverit-reagon-basha-ndalojme-simbolet-e-komunizmit-119662" }