Mbeten pa energji elektrike banorët e qytetit bregdetar dhe banorët përgjatë autostradës

Publikuar tek: ekonomi, më 12:06 08-09-2017 Mbeten pa energji elektrike banorët e qytetit bregdetar dhe banorët përgjatë autostradës

Qindra banorë kanë mbetur pa energji elektrike në qytetin e Durrësit dhe disa zona përreth tij.

Shkak është bërë një defekt në nënstacionin e Sallmones që në orët e para të mëngjesit të sotëm, duke bërë që disa zona që furnizohen nga ky nstacion kanë mbetur pa energji.

 Brigada e avarisë së OSHEE ka zbarkuar në terren dhe po punojnë për zëvendësimin e transformatorit të dëmtuar.

Pa energji gjatë kësaj kohe kanë mbetur këto zona në Durrës: Shijak, 4 rrugët Shijak, ish-ferma Sukth, Autostrada Maminas, autostrada Sukth Shinovlash, fshati Lura. 

21557235_10210845093465416_288520123_o.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088260173797607
array(1) { ["section"]=> string(94) "mbeten-pa-energji-elektrike-banoret-e-qytetit-bregdetar-dhe-banoret-pergjate-autostrades-91591" }