Mbetën të bllokuar për një javë në ishull, ja çfarë mënyre përdorën për të shpëtuar (Fotot)

Publikuar tek: bota, më 06:06 29-08-2016 Mbetën të bllokuar për një javë në ishull, ja çfarë mënyre përdorën për të shpëtuar (Fotot)

Dy persona mbetën të bllokuar në një ishull të pabanuar në Paqësor për 7 ditë, ndërsa u shpëtuan këtë të premte pasi u pikasën nga një avion i marinës amerikane.

Të mbijetuarit kishin mbërritur me varkë  në ishullin e pabanuar të Fayu, pjesë e Mikronezisë, ndërsa nuk mundën të largoheshin më nga aty për shkak të problemeve që i kishte shfaqur mototi i varkës.

Të premten, nja avion amerikan kishte kaluar mbi ishull dhe në rërën pranë detit personat që ndodheshin mbi të panë të shkruhej “SOS”.

Kjo ishte shenja që ata kuptuan menjëherë se dikush kishte nevojë për ndihmë dhe arritën të shpëtojnë dy personat që qëndronin në ishull prej 7 ditësh, pa ushqime të mjaftueshme./ Top Channel

 

1472281175_ishulli5.jpg1472281164_ishulli4.jpg1472281155_ishulli3.jpg1472281124_ishulli1.jpg1472281146_ishulli2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Michael Schumacher bën hapat e para me ndihmën e terapistit
Merkel: Vendet e BE-së nuk duhet të refuzojnë emigrantët myslimanë »
Article Logic
Execution time: 0.013580083847046
array(1) { ["section"]=> string(94) "mbeten-te-bllokuar-per-nje-jave-ne-ishull-ja-cfare-menyre-perdoren-per-te-shpetuar-fotot-51138" }