Mbetet mister pse ky lumë në Spanjë u shndërrua në ngyrë jeshile (Foto)

Publikuar tek: bota, më 23:57 03-03-2017 Mbetet mister pse ky lumë në Spanjë u shndërrua në ngyrë jeshile (Foto)

Çfarë i ka ndodhur lumit Valira, që ndodhet në rrugën kryesore të Andorrës, në Spanjë?

Nga e enjtja, ujërat e tij janë shndërruar në ngjyrë të shndritshme të gjelbër dhe popullsia e komunës së Seu d’Urgell, e cila ka vërejtur fenomenin e pazakontë për ta publikuar më pas në rrjetet sociale, është e shqetësuar pasi dyshon se arsyeja është një ndotës i rrezikshëm.

sdfgrwert3e4433434.jpg

Por për të zbuluar misterin, ka ndërhyrë kryebashkiaku i vendit, Albert Batalla: i gjithë faji është i një testi të kryer në lumin Arinsal, që rrjedh edhe në Valira, me ngjyrosës bio-degradues, por jo me lëndë toksike. Kjo nuk ka të bëjë aspak me festën e St.Patrick, siç kishte hpotezuar dikush.

er2w34r23r123rhhh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kjo gjë e mistershme u ‘shfaq’ sot në qiell, një shtet i tërë mbeti pa fjalë (Foto)
Kush është bashkëshorti “i fshehur” i Federica Mogherin? »
Article Logic
Execution time: 0.012186050415039
array(1) { ["section"]=> string(75) "mbetet-mister-pse-ky-lume-ne-spanje-u-shnderrua-ne-ngyre-jeshile-foto-70705" }