Mbi 1,000 meshkuj arabë kanë dhunuar qytetarët e Këlnit gjatë ndërrimit të viteve

Publikuar tek: bota, më 17:33 05-01-2016

Një krim masiv dhe i pa dëgjuar më parë besohet të ketë ndodhur natën e ndërrimit të viteve në qytetin e Këlnit dhe disa qytete të tjera në Gjermani.

Sipas hetuesve dyshohet se mbi 1,000 refugjatë me origjinë nga vendet arabe, kanë koordinuar veprimet e tyre për të ngacmuar seksuealisht, vjedhur dhe ofenduar qindra qytetarë gjermanë të cilët kishin dalë për të festuar Vitin e Ri.

Sipas mediave gjermane, meshkujt nga shtetet arabe dhe Afrika ishin të moshës nga 15 deri në 35 vjeç. Ata kanë vërshuar në sheshet kryesore të qyeteteve duke hedhur fillimisht fishekzjarrë dhe më pas kanë nisur të ngacmojnë seksualisht femrat.

Policia njoftoi se kishte patur edhe një numër të lartë të denoncimeve për përdhunim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kuvajti tërheq ambasadorin nga Irani, situata në Lindjen e Mesme sa vjen e përkeqësohet
Ja çfarë qëndrimi po mbajnë SHBA, Gjermania dhe Turqia për krizën Iran-A.Saudite, me anë të agjencive shtetërore »
Article Logic
Execution time: 0.0091321468353271
array(1) { ["section"]=> string(87) "mbi-1-000-meshkuj-arabe-kane-dhunuar-qytetaret-e-kelnit-gjate-nderrimit-te-viteve-29221" }