Mbi 100 edukatore në 15 kopshte e çerdhe në Berat bëjnë testimet e shpejta, të gjitha përgjigjet dalin njëlloj

Publikuar tek: aktualitet, më 19:01 13-01-2021 Mbi 100 edukatore në 15 kopshte e çerdhe në Berat bëjnë testimet e shpejta, të gjitha përgjigjet dalin njëlloj

DSHP në Berat ka kryer 110 testime të shpejta anti Covid-19 në 15 kopshte dhe çerdhe në qytet. Përgjigja e testimeve ka përfunduar në 30 minuta.

Sot e kanë përfunduar testimin i gjithë stafi i kopshteve dhe çerdheve në qytetin e Beratit dhe të gjitha përgjigjet kanë rezultuar negative.

aef98fe1-ad35-48ac-87a0-20d92bdaea74.jpg

Identifikimi dhe gjurmimi i rasteve pozitive përmes testit të shpejtë të antigenit, cilësohet nga mjekët epidemiologë në Berat si një mekanizëm mjaft efikas për menaxhimin e pandemisë.

0712a6fc-3b24-431a-8013-62cb7abfcd22.jpg

Sipas mjekëve,nëpërmjet testit të shpejtë mundësohet edhe kryerja në kohë reale e hetimit epidemiologjik të rasteve të evidentuara.

3a3ba818-8450-442a-9079-7d5e958ce3b1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sherri në Elbasan që përfundoi me flakë dhe kërcënim jete, zbulohet kush është personi që tentoi të digjte fqinjin (EMRI)
Ngjarje e rëndë/ 14-vjeçarja shqiptare ‘i hapet’ nënës kur ajo i tha ‘do vras veten’: Mos më lë vetëm me babain, ka 1 vit që abuzon me mua »
Article Logic
Execution time: 0.011149168014526
array(1) { ["section"]=> string(116) "mbi-100-edukatore-ne-15-kopshte-e-cerdhe-ne-berat-bejne-testimet-e-shpejta-te-gjitha-pergjigjet-dalin-njelloj-234864" }