Mbi 19 mijë të infektuar, numri i viktimave nga koronavirusi në Britani rritet me 209

Publikuar tek: bota, më 17:00 29-03-2020 Mbi 19 mijë të infektuar, numri i viktimave nga koronavirusi në Britani rritet me 209

Numri i të infektuarve me virusin Covid-19 në Britaninë e Madhe ka shkuar në 19.522, dhe në vetëm 24 orët e fundit janë 2,500 raste të reja.

209 vdekje janë shënuar brenda një dite, duke e çuar numrin total të viktimave në 1228. Pjesa më e madhe e rasteve me koronavirus janë në Londër.

Mes të infektuarve është edhe kryeministri britanik Boris Johnson. Po sot, ai paralajmëroi se situata pritet të përkeqësohet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091030597686768
array(1) { ["section"]=> string(91) "mbi-19-mije-te-infektuar-numri-i-viktimave-nga-koronavirusi-ne-britani-rritet-me-209-200554" }