Mbi 460 mijë të infektuar në të gjithë botën, këto janë vendet me më shumë viktima nga COVID-19 (SHIFRAT E FUNDIT)

Publikuar tek: bota, më 21:29 25-03-2020 Mbi 460 mijë të infektuar në të gjithë botën, këto janë vendet me më shumë viktima nga COVID-19 (SHIFRAT E FUNDIT)

Në të gjithë botën momentalisht numërohen 460.309 të infektuar dhe 20.828 viktima si pasojë e koronavirusit. Ndërkohë janë shëruar 113.783 persona.

Kina, epiqendra e virusit, ka vetëm 7000 të prekur më shumë se Italia, ndërkohë që numri i viktimave është më shumë se dyfish, në Itali.

Edhe në Spanjë situata paraqitet alarmante, ku numri i viktimave i ka kaluar ato të Kinës, ndërkohë që numri i të infektuarve është dy herë më pak.

Më poshtë shihni listën e vendeve më të prekura nga koronavirusi.  

Capture1_copy_copy_copy_copy_copy_copy.PNG

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086650848388672
array(1) { ["section"]=> string(121) "mbi-460-mije-te-infektuar-ne-te-gjithe-boten-keto-jane-10-vendet-me-me-shume-viktima-nga-covid-19-shifrat-e-fundit-200082" }