Mbi 5,000 rrënjë kanabis asgjësohen në Krujë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:17 13-07-2015 Mbi 5,000 rrënjë kanabis asgjësohen në Krujë

Në vijim të operacionit anti-kanabis në të gjithë territorin shqiptar, Policia e Krujës ka zbuluar dhe asgjësuar 5130 rrënjë bimë narkotike kanabis sativa.

Bimët narkotike u gjetën në mbjella në disa parcela të ndryshme në fshatin Shkretë të komunës Noje dhe Nikel. Policia ka bërë asgjësimin e tyre me anë të djegies ndërsa vijon hetimi për identifikimin dhe kapjen e kultivuesve. Sipas policisë, bimët kishin arritur në gjatësi nga 20 deri në 130 centimetra.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Apeli “rrëzon” Gjutën, e lë në burg për tritolin te farmacia e babait të Tahirit
Vlorë/ Dy fëmijë rrezikojnë të mbyten në det, shpëtohen nga policia »
Article Logic
Execution time: 0.01142692565918
array(1) { ["section"]=> string(50) "mbi-5-000-rrenje-kanabis-asgjesohen-ne-kruje-16064" }