Mbi 700 të plagosur nga dhuna e policisë spanjolle gjatë referendumit për Katalonjën, pritet rezultati

Publikuar tek: bota, më 20:24 01-10-2017 Mbi 700 të plagosur nga dhuna e policisë spanjolle gjatë referendumit për Katalonjën, pritet rezultati

Sipas zyrtarëve të qeverisë katalonjase të paktën 761 persona kanë mbetur të plagosur nga dhuna e policisë spanjolle gjatë përpjekjeve për t’i penguar të votojnë në referendumin për pavarësinë e rajonit të tyre.

Lideri i Partisë Laburiste në Britaninë e Madhe, Jeremy Korbyn i ka bërë thirrje kryeministres Theresa May të ndërhyjë për ndalimin e dhunës në Spanjë. Gjithashtu Bashkimi Europian e ka dënuar dhunën e ushtruar nga policia spanjolle.

Tashmë referendumi për pavarësinë e Katalonjës është mbyllur dhe pritet rezultati, megjithëse me shumë gjasa nuk do të njihet nga autoritetet spanjolle.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012901782989502
array(1) { ["section"]=> string(107) "mbi-700-te-plagosur-nga-dhuna-e-policise-spanjolle-gjate-referendumit-per-katalonjen-pritet-rezultati-94371" }