Mbi të rëndojnë 7 akuza, arrestohet këshilltari i fushatës së Trump Roger Stone

Publikuar tek: bota, më 13:47 25-01-2019 Mbi të rëndojnë 7 akuza, arrestohet  këshilltari i fushatës së Trump Roger Stone

Arrestohet Roger Stone këshilltari i fushatës së presidentit të SHBA Donald Trump.

Stone akuzohet se ka bashkëpunuar me Rusinë e Putinit dhe ka orkestruar sulmin kibernetik ndaj e-maileve të Partisë Demokratike të Hillary Clinton.

FBI, dhe jo vetëm, po kërkon të verifikojë nëse Kremlini ka ndihmuar në një farë mënyre për zgjedhjen e Donald Trump president.

Mbi Stone rëndojnë 7 akuza, ndër to pengimi i një procedimi zyrtar, deklaratat e rreme, dhe manipulimi i dëshmitarëve.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013329029083252
array(1) { ["section"]=> string(85) "mbi-te-rendojne-7-akuza-arrestohet-keshilltari-i-fushates-se-trump-roger-stone-150266" }