Mbi tre orë në flakë, reagon ministria e Brendshme franceze për katedralen e Parisit: Mund të mos shpëtojë dot

Publikuar tek: bota, më 22:48 15-04-2019 Mbi tre orë në flakë, reagon ministria e Brendshme franceze për katedralen e Parisit: Mund të mos shpëtojë dot

Katedralja e famshme e Notre-Dame në Paris ka shpërthyer në flakë pasditen e sotme.

Tashmë po bëhen mbi tre orë që katedralja është e ‘pushtuar’ nga flakët dhe shumë zjarrëfikës po punojnë për ndalimin e zjarrit.

Ndërkohë pak minuta më parë ka reaguar ministria e Brendshme franceze duke dhënë një lajm të keq.

Katedralja Notre-Dame mund të mos shpëtohet dot, pavarësisht se vazhdojnë përpjekjet e zjarrfikësve për të vënë zjarrin nën kontroll.
Nga fotot dhe videot e publikuar vihet re maja dhe kulmi i katedrales që janë shembur.
ndërtesës.

Dyshohet se rënia e zjarrit ka qenë aksidentale dhe e ka patur shkëndijën në zonën e papafingos.

Ndërkaq francezët kanë dal në qendër të Francës ku po zhvillojnë homazhe dhe po luten për shuarjen e zjarrit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013612985610962
array(1) { ["section"]=> string(115) "mbi-tre-ore-ne-flake-reagon-ministria-e-brendshme-franceze-per-katedralen-e-parisit-mund-te-mos-shpetoje-dot-160573" }