Mbifaturimet e energjisë, banorët e Bulqizës në protestë

Publikuar tek: aktualitet, më 12:56 28-02-2015 Mbifaturimet e energjisë, banorët e Bulqizës në protestë

Banorët e Bulqizës, komunës Zerqan dhe Gjoricës në Dibër kanë nisur një protestë për të kundërshtuar faturimet e tepërta të energjisë.

Të gjithë banorët shprehin shqetësimin e tyre në lidhje me shumat e mëdha në lek që duhet të paguajnë, edhe pse nuk e kanë harxhuar energjinë për të cilën janë faturuar.

Kohët e fundit vendi është përfshirë në protesta për energjinë. Banorë të fshatrave në Shkodër dhe qytetarë të bashkisë së Kamzës kanë protestuar së fundmi për mbifaturimet e energjisë por edhe për ndërprerjen e saj nga OSHEE. Edhe sot banorët e ish-konvikteve të Institutit Bujqësor kanë vazhduar protestën për ndërprerjen e energjisë,por OSHEE-ja këmbëngul që konsumatorët duhet të paguajnë dhe pastaj energjia t’iu rilidhet. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kujdes…puseta (FOTO)
Shpërthimi tek farmacia/ Didi: Autorët janë arrestuar, nuk dihet motivi »
Article Logic
Execution time: 0.010977029800415
array(1) { ["section"]=> string(60) "mbifaturimet-e-energjise-banoret-e-bulqizes-ne-proteste-4641" }