Mbijetuan me arra kokosi, shpëtohen pas 33 ditësh 3 persona të bllokuar në një ishull të pabanuar

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:51 11-02-2021 Mbijetuan me arra kokosi, shpëtohen pas 33 ditësh 3 persona të bllokuar në një ishull të pabanuar

Tre persona që ishin bllokuar për më shumë se 30 ditë në një ishull të pabanuar në Bahamas, u shpëtuan ditën e djeshme nga Garda Bregdetare e SHBA.

Zyrtarët lajmëruan se shtetasit kubanë ishin bllokuar në Anguilla Cay për 33 ditë.

Një helikopter i Rojës Bregdetare të SHBA Clearwater nxorri dy burrat dhe gruan jashtë ishullit. Shpëtimi zgjati rreth 30 minuta, tha Mike Allert, komandanti i avionit në helikopter.

Më pas të tre u sollën në Qendrën Mjekësore të Low Keys në Key West, Florida, pa raportuar lëndime, thanë zyrtarët. Ata treguan shenja dehidrimi dhe lodhjeje, tha Allert, megjithëse vuri në dukje se kushtet e tyre ishin të mira duke marrë parasysh sa kohë ishin bllokuar.

LEXO

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Për herë të parë që pas luftës, deputeti flet shqip në Kuvendin e Serbisë
»
Article Logic
Execution time: 0.013171911239624
array(1) { ["section"]=> string(103) "mbijetuan-me-arra-kokosi-shpetohen-pas-33-ditesh-3-persona-te-bllokuar-ne-nje-ishull-te-pabanuar-238367" }