Mbijetuesi i sulmit me acid kujton horrorin, shpërfytyrimi dhe “orët e vdekjes”

Publikuar tek: bota, më 12:09 30-07-2017 Mbijetuesi i sulmit me acid kujton horrorin, shpërfytyrimi dhe “orët e vdekjes”

Fytyra është dritare për shpirtin tuaj. Të gjithë shqetësoheni kur një gungë ose një puçër iu del në fytyrë, paramendoni nse fytyra juaj është transformuar nga një akt i rastësishëm i dhunës.

Ky është realiteti për viktima si Andreas Christopheros, i cili u transformua nga një kriminel.

Në dhjetor 2014, Andreas u sulmua kur i hapi derën e tij një të huaji i cili i hodhi acidin sulfurik.

Sulmi i cili ndodhi në pragun e shtëpisë së tij  pothuajse e vrau Andreasin. E la atë pa qepalla, me infeksione gati fatale që do t'i zgjaste një jetë.

Sulmuesi, David Phillips, 49 vjeç, po kërkonte hakmarrje të dhunshme ndaj një personi që besonte se kishte dhunuar seksualisht një shok, pro në fakt ishte adresuar gabim.

Ai sulmoi një 27-vjeçar që s’kishte lidhje me krimin, një baba të cilit i ndryshoi jetën.

Pas sulmit, Andreas ishte në 'orët vdekjes' për shkak të lëndimeve të forta që kishte marrë dhe rrezikut që i kanosej.

Mjekët kishin frikë se mund të vdiste çdo sekondë në javët pas incidentit pasi rrezikonte t'i hapeshin infeksione në lëkurë. Ndërsa Andreas sot nuk dëshiron të shikojë veten në pasqyrë sepse e ka shumë të vështirë të besojë se është ai.

hgghjhjghj.jpg

1212121212.jpg

3443453453.jpg

64564565.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksidentohet autobusi me turistë në Serbi, plagosen të paktën 27 persona
Turqia në ankth, sulm me armë në një resort turistik, qindra të plagosur, një i vdekur »
Article Logic
Execution time: 0.0094699859619141
array(1) { ["section"]=> string(82) "mbijetuesi-i-sulmit-me-acid-kujton-horrorin-shperfytyrimi-dhe-oret-e-vdekjes-87798" }