Mbledhja sot paradite, çfarë u tha Rama të rinjve socialistë kur vendosi të heqë Joleza Kokën nga kreu i FRESSH

Publikuar tek: politike, më 21:35 17-02-2016 Mbledhja sot paradite, çfarë u tha Rama të rinjve socialistë kur vendosi të heqë Joleza Kokën nga kreu i FRESSH

Joleza Koka nuk do të kandidojë për kreun e FRESSH në zgjedhjet e ardhshme. Vendimi është marrë gjatë një mbledhje që kryeministri Edi Rama zhvilloi ditën e sotme me të rinjtë socialistë. Newsbomb.al mëson se janë shkarkuar nga funksionet e tyre në forum të gjithë personat e emëruar nga Koka. Ka qenë vetë kryeministri Rama ai që u ka komunikuar të rinjve socialistë këtë vendim duke pohuar se Koka e kishte mbaruar misionin e saj.

“Joleza Koka nuk do të kandidojë për kryetare e FRESSH. Joleza tashmë e ka përfunduar misionin e saj dhe do të atashohet pranë strukturave madhore të partisë duke u dhënë mundësinë të rinjve të garojnë për zgjedhjet në Forum”, mësohet të ketë thënë shefi i qeverisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098040103912354
array(1) { ["section"]=> string(116) "mbledhja-sot-paradite-cfare-u-tha-rama-te-rinjve-socialiste-kur-vendosi-te-heqe-joleza-koken-nga-kreu-i-fressh-32855" }