Mbledhje e papritur, 46 deputetë të PS-së shtojnë tjetër arsye për shkarkimin e METËS (DOKUMENTI)

Publikuar tek: aktualitet, më 19:52 25-11-2019 Mbledhje e papritur, 46 deputetë të PS-së shtojnë tjetër arsye për shkarkimin e METËS (DOKUMENTI) Kryesia e Kuvendit

Ditën e nesërme do të zhvillohet Konferenca e Kryetarëve në Kryesinë e Kuvendit të Shqipërisë pas kërkesës të një grupi deputetësh të Partisë Socialiste.

46 deputetë të mazhorancës i ka dërguar një shkresë kreut të parlamentit Gramoz Ruçi për të shtuar në kërkesën për shkarkimin e presidentit Meta (përveç çdekretimit të zgjedhjeve lokale të 30 qershorit) edhe emërimin e Marsida Xhaferllarit si anëtare e Gjykatës Kushtetuese.

Socialistët pretendojnë se kreu i shtetit ka përvetësuar në mënyrë të paligjshme kompetencat e KED-së si dhe ka cënuar funksionimin e Gjykatës Kushtetuese.

1.png

3.png4.png

5.png
6.png


8.png

9.png
10.png11.png
13.png


Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097150802612305
array(1) { ["section"]=> string(101) "mbledhje-e-papritur-46-deputete-te-ps-se-shtojne-tjeter-arsye-per-shkarkimin-e-metes-dokumenti-187185" }