Mblidhen me qindra qytetarë në Librazhd, përcjellin për në banesën e fundit drejtorin e Pallatit të Kulturës, ndërroi jetë nga Covid

Publikuar tek: aktualitet, më 14:51 03-12-2020 Mblidhen me qindra qytetarë në Librazhd, përcjellin për në banesën e fundit drejtorin e Pallatit të Kulturës, ndërroi jetë nga Covid

Arianit Alliu, Drejtor i Pallatit të Kulturës në Librazhd është ndarë nga jeta ditën e djeshme, pasi nuk e ka fituar dot betejën me Covid-19.

Ditën e sotme është Arianit Alliu është përcjellë për në banesën e fundit.

Dhimbja është e madhe për qytetin e Librazhdit pasi kanë humbur një njeri shumë të dashur, kjo ka bërë që në varrimin e tij të mblidhen me qindra qytetarë duke ‘harruar’ kështu dhe masat anti-Covid. Sipas Komitetit të Ekspertëve në varrime lejohen vetëm familjarë.

Alliu 46-vjeç ndërroi jetë nga Covid  dhe nuk kishte asnjë sëmundje bashkëshoqëruese, ndërroi  . Ai ishte baba i tre fëmijëve.

9de72a765fab5f678b19237e3536da1c_L.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Endri Shabani i Nismës shkruan për paradoksin: Valdrin Pjetri u mor me drogë, po e liruan, kurse Arnoldi doli në protestë dhe është proceduar
Zani Caushi në kërkim të lirisë/ Gjykata e Korçës shpall moskompetencë, flet avokati: Çështjen do e çojmë në Strasburg »
Article Logic
Execution time: 0.010823011398315
array(1) { ["section"]=> string(137) "mblidhen-me-qindra-qytetare-ne-librazhd-percjellin-per-ne-banesen-e-fundit-drejtorin-e-pallatit-te-kultures-nderroi-jete-nga-covid-230044" }