Mblidhet Asambleja, Konsujt e Nderit, në 3 vite Shoqata bilanc në rritje

Publikuar tek: aktualitet, më 19:41 17-05-2017 Mblidhet Asambleja, Konsujt e Nderit, në 3 vite Shoqata bilanc në rritje

Ditën e sotme është mbledhur Shoqata e Konsujve të Nderit në Shqipëri me të gjithë anëtarët e saj duke bërë një bilanc lidhur me arritjet e 3 viteve.

Në tri vitet e ushtrimit të funksionit të saj, Shoqata e Konsujve të Nderit në këtë mbledhje evidentoi një bilanc të vlerësueshëm të punës së bërë në sektorin e diplomacisë por edhe në bashkëpunime të tjera politiko-ekonomike mes vendeve respektive.

Shoqata e Konsujve të Nderit zhvilloi mbledhjen me Asamblenë e anëtarëve për të caktuar objektivat e punës gjatë vitit 2017 si dhe u bë një analizë e arritjeve deri më sot të cilat rezultojnë në rritje.

Në qendër të diskutimeve në Asamblenë e Shoqatës së Konsujve të Nderit ishte rritja e rolit të Konsullit, në diplomacinë ekonomike dhe në sektorë të tjerë të vendit në atë politik, ekonomik për ti shërbyer sa më mirë qytetarëve të shteteve respektive duke ndikuar në potencialin ekonomik apo turistik të vendeve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Basha “godet” mediat për deklaratën e “Katolikëve”: Shpifje, trillime
Arrestohet polici i burgut, plagosi dajën e tij dhe një person tjetër me armën e shërbimit »
Article Logic
Execution time: 0.0093860626220703
array(1) { ["section"]=> string(76) "mblidhet-asambleja-konsujt-e-nderit-ne-3-vite-shoqata-bilanc-ne-rritje-78991" }