Mblidhet tryeza e ekspertëve për reformën në drejtësi, diskutohet drafti i Venecias

Publikuar tek: politike, më 18:53 04-01-2016 Mblidhet tryeza e ekspertëve për reformën në drejtësi, diskutohet drafti i Venecias

Është mbledhur në ambientet e kryesisë së Kuvendit tyreza e ekspertëve të lartë për reformën në drejtësi.

Në takim morën pjesë ekspertë të PS-së dhe PD-së si dhe të Ministrisë së Drejtësisë. Gjatë takimit u diskutua lidhur me draftin e Komisionit të Venecias dhe arritjen në një draft të përbashkët dhe përfundimtar.

Pas pëfundimit të takimit, demokrati Enkelejd Alibeaj ka thënë:"Drafi i para disa ditësh nuk është draft i komisionit, i vetmi dokument i cili mund të është opinioni i Komisionit të Venecias." 

Reforma në drejtësi është kushti kryesor i vendosur nga Bashkimi Europian në procesin e rrugës së anëtarësimit të Shqipërisë në këtë union. Ambasadori i SHBA-së, Donald Lu, muajt e fundit ka qenë mjaft aktiv në këtë çështje, duke lëshuar mesazhe të forta në mbështetje të kësaj reforme. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0094230175018311
array(1) { ["section"]=> string(88) "mblidhet-tryeza-e-eksperteve-per-reformen-ne-drejtesi-diskutohet-drafti-i-venecias-29141" }