Mblodhi 22 milionë dollarë për ndërtimin e murit me Meksikën, amerikani i shpenzon të gjitha për jetë luksoze

Publikuar tek: bota, më 22:58 13-05-2019 Mblodhi 22 milionë dollarë për ndërtimin e murit me Meksikën, amerikani i shpenzon të gjitha për jetë luksoze Muri kufitar i SHBA me Meksiken

Një amerikan nga Florida, i cili ka ngritur një fondacion me mbi 22 milion dollarë në fondacionin GoFundMe për fushatën 'Ne, njerëzit do të ndërtojmë murin', ka përdorur paratë për të blerë një jaht miliona dollarësh dhe për të bërë një jetë luksoze.

Media amerikane Breaking News Live (BNL), ka bërë të ditur se njeriu përgjegjës për mbledhjen e fondeve në fondacionin GoFundMe në Florida, për  fushatën ‘We The People Will Buid the Wall’, me anë të një skeme mashtrimi  ka vjedhur 22 milionë dollarë.

Fondi ishte i hapur nga shtetasit e Floridës, për të mbledhur donacione në ndërtimin e Murit kufitar me Meksikën.

Personi përgjegjës për menaxhimin e këtij fondi, i cili deri tani nuk i është bërë i ditur identiteti, ka vjedhur nga ky fond 22 milionë euro, duke blerë një jaht miliona dollarësh si deh duke jetuar një jetë luksi.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013611078262329
array(1) { ["section"]=> string(115) "mblodhi-22-milione-dollare-per-ndertimin-e-murit-me-meksiken-amerikani-i-shpenzon-te-gjitha-per-jete-luksoze-164205" }