“Mbrëmja e maturës, nata kur rinia jonë prishet”, gazetarja publikon dhe ironizon “fletë-rrufenë”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:49 04-06-2016 “Mbrëmja e maturës, nata kur rinia jonë prishet”, gazetarja publikon dhe ironizon “fletë-rrufenë”

Gazetarja nga Kosova, Arbana Xharra ka ironizuar një fletë të ngjitur në rrugë ku u bëhet thirrje prindërve që të mos lejojnë fëmijët të marrin pjesë në mbrëmjen e maturës, që shënon mbylljen e shkollës së mesme.

“Kqyrni more këta trushperlarët...Çfarë derexhe. Ani mbrëmja e maturës, "nata ku rinia prishet", shkruan Xharra.

Ndërkohë në letër shkruhet se në mbrëmjen e maturës “humbet morali i motrave tona” apo konsiderohet si “nata kur prindi e dërgon vajzën/djalin e tij në duart e shejtanit”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093848705291748
array(1) { ["section"]=> string(97) "mbremja-e-matures-nata-kur-rinia-jone-prishet-gazetarja-publikon-dhe-ironizon-flete-rrufene-42455" }