Mbretëresha e Jordanisë në gjurmët e princeshë Dianës, përdor rrjetet sociale për t'i shërbyer komunitetit

Publikuar tek: bota, më 10:46 01-09-2017 Mbretëresha e Jordanisë në gjurmët e princeshë Dianës, përdor rrjetet sociale për t'i shërbyer komunitetit

Mbretëresha e Jordanisë, Rania,  bashkëshorte e Re Abd Allah, duket se po ndjek gjurmët e princeshë Dianës duke qëndruar sa më pranë komunitetit të saj dhe mbështetur emigrantët.

Mbretëresha, e cila është tepër aktive në mediat sociale, ka marrë urimet më të përzemrta nga të gjithë dashamirësit e saj në ditën e 47 vjetorit të saj.

Rania ka falenderuar të gjithë personat të cilët e uruan, duke shprehur falenderimet e përzemërta. “Faleminderit të gjithëve për mesazhet e tuaja të ngrohta të ditëlindjes. Ata e bënë ditën time më të veçantë", shprehet mbretëreshë Rania, shkruan newsbomb.al.

qwuen.jpg

Në rrjetetet e saj sociale ka foto të fëmijëve në botë, të mbrojtes së të drejtave të tyre, të grave arabe, në përpjekjen e ashpër kundër radikalizmit islamik, dhe mbështetje ndaj migrantëve.

 "Unë kam bërë përpjekje për popullin e Jordanisë, duke i shërbyer sa më mirë që të mundem dhe përpiqem të jetoj çdo ditë të jetës sime duke mbajtur këtë përgjegjësi", shprehet Mbretëresha e Jordanisë.

Ajo përdor mediat e saj sociale në shërbim të komunitetit. Mbretëresha ndiqet nga më shumë se 13 milion persona në Facebook, nga 3,6 milionë ndjekës në Istagram, 7,72 milion në Twitter dhe ka një kanal të saj You Tube.  

“Në kërkim të terroristëve të ISIS-it, nuk kemi pasur kurrë frikë të themi se "jemi në një  beteje mes botës së civilizuar dhe një grumbulli njerëzish të pazakontë që duan të na çojnë në mesjetë.  Duhet të bashkoheni për të mbrojtur modelin tonë të jetës", shprehet ndër të tjera ajo./Newsbomb.al/ 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01345682144165
array(1) { ["section"]=> string(111) "mbreteresha-e-jordanise-ne-gjurmet-e-princeshe-dianes-perdor-rrjetet-sociale-per-t-i-sherbyer-komunitetit-90833" }