Mbretëria e Bashkuar fillon fazën e testimit për vaksinën e re anti-COVID

Publikuar tek: bota, më 22:06 25-09-2020 Mbretëria e Bashkuar fillon fazën e testimit për vaksinën e re anti-COVID Ilustruese

Mbretëria e Bashkuar ka nisur testimin e një tjetër vaksine anti-COVID, e cila detyron trupin të krijojë antitrupa për COVID-19 edhe nëse nuk je i infektuar.

Mbi 10 mijë vullnetarë do të testojnë këtë vaksinë, që shihet nga Mbretëria e Bashkuar si zgjidhja për t’i dhënë fund situatës me koronavirusin.

Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar tashmë ka porositur 60 milion doza në rast se vaksina rezulton e suksesshme.

Sidoqoftë, do të duhen muaj për të kuptuar nëse kjo vaksinë është efikase dhe nuk ka efekte anësore.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011307954788208
array(1) { ["section"]=> string(80) "mbreteria-e-bashkuar-fillon-fazen-e-testimit-per-vaksinen-e-re-anti-covid-221683" }