Mbreti i Marokut për 7 ditë pushime në Greqi, shpenzon 5 mln euro

Publikuar tek: bota, më 22:13 30-07-2015 Mbreti i Marokut për 7 ditë pushime në Greqi, shpenzon 5 mln euro

Mbreti Mohamed VI i Marokut dhe bashkëshortja e tij, Lalla Salma, kaluan një javë pushime në Ilia, në bregun perëndimmor të Peloponezit, por mesa duket këto mund të konsiderohen si pushimet më të shtrenjta në histori.

I pari i marokut mbërriti në vendin ballkanik i shoqëruar edhe nga dy fëmijët dhe ambasadori i Marokut në Greqi. Por jo vetëm kaq, pasi pjesë e grupit që shoqëronin mbretin ishin disa miq të tyre si dhe 70 roje personale dhe 50 agjentë të policisë greke.

Pjesë e shpurës e mbretit të Marokut dhe familjes së tij, ishin gjithashtu shërbëtorë dhe kuzhinierë personal. Pasuria e Mohamedit të VI është llogaritur nga revista “Frobes” në dy miliardë dollarë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030068159103394
array(1) { ["section"]=> string(70) "mbreti-i-marokut-per-7-dite-pushime-ne-greqi-shpenzon-5-mln-euro-17357" }