Mbrojtësi i Francës futet në histori, arrin rekordin e jashtëzakonshëm

Publikuar tek: sport, më 19:28 15-07-2018 Mbrojtësi i Francës futet në histori, arrin rekordin e jashtëzakonshëm Rafael Varane

Mbrojtësi i ekipit të Francës, Rafael Varane ka hyrë në histori jo vetëm për fitoren në Kupën e Botës.

Varane ka arritur të fitoi Champions League si dhe Botërorin në të njëjtin sezon.

Vetëm 10 lojtarë e kanë arritur këtë trofe në historinë e futbollit, e ndërsa mbrojtësi i ‘gjelave” të Francës i shtohet i fundit kësaj liste.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Franca fiton Kupën e Botës “Rusi 2018”
Putin merr dhuratën e veçantë në këtë Botëror »
Article Logic
Execution time: 0.0090081691741943
array(1) { ["section"]=> string(76) "mbrojtesi-i-frances-futet-ne-histori-arrin-rekordin-e-jashtezakonshem-127996" }