Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare mund të transferohet te Manchester United

Publikuar tek: sport, më 20:19 21-10-2016 Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare mund të transferohet te Manchester United

Elseid Hysaj nuk luajti në sfidën e Champions League që Napoli luajti ndaj Beskitas, ku humbi me rezultatin 2-3, por gjithçka tashmë duket e kaluar dhe se polemikat janë shuar. Megjithatë, lajmi i shumëpritur për mbrojtësin e krahut të djathtë, ka ardhur.

Mediat britanike cilësojnë Hysajn si lojtarin e duhur për formacionin e Jose Mourinho. Ato shkruajnë se Jose Mourinho po kërkon tre lojtarë në Serie A për merkaton e janarit, ku një mes tyre është dhe shqiptari që bëri paraqitje dinjitoze në Kampionatin Europian “Francë 2016”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020915031433105
array(1) { ["section"]=> string(80) "mbrojtesi-i-kombetares-shqiptare-mund-te-transferohet-te-manchester-united-56988" }