Mbrojtësi i kombëtares shqiptare në qendër të vëmendjes së klubeve turke dhe zviceriane

Publikuar tek: sport, më 19:41 11-01-2018 Mbrojtësi i kombëtares shqiptare në qendër të vëmendjes së klubeve turke dhe zviceriane

Naser Aliji në 6 muaj ishte pa një klub, pasi nuk mundi dot të siguronte një kontratë me një skuadër gjatë merkatos së verës.

Por duket se vetëm kaq do të zgjasë koha e Alijit pa skuadër, pasi futbollisti i kombëtares shqiptare është vënë në qendër të vëmendjes së disa klubeve turke.

Dy më të interesuarat janë paraqitur Basakserhiri dhe Trabzonspori.

Ende nuk flitet për shifra, por besohet se më shumë mundësi Aliji do të kalojë në Turqi gjatë kësaj merkato.

Më herët ishte folur edhe për një interesim nga disa klube zvicerane për të marrë shërbimet e mbrojtësit, por nuk ka pasur asgjë konkrete.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12848782539368
array(1) { ["section"]=> string(94) "mbrojtesi-i-kombetares-shqiptare-ne-qender-te-vemendjes-se-klubeve-turke-dhe-zviceriane-106237" }