Mbrojtësi i kombëtares tregon pikat e tij më të forta si një shembull suksesi

Publikuar tek: sport, më 22:54 09-08-2017 Mbrojtësi i kombëtares tregon pikat e tij më të forta si një shembull suksesi

Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare Mërgim Mavraj është kthyer në një pikë kyçe te ekipi i tij, Hamburgu ashtu sikurse ishte tek Këlni në kohën e tij.

Sipas tij, sipas tij, klubi duhet të ndjekë të njëjtën rrugë që ka ndjekur ish-ekipi i tij për të pasur sukses. Në një interviste të dhënë për revistën e mirënjohur “Sport Bild”, Mavraj ka folur si "gjerman", duke marrë rolin e shefit të ekipit.

“Këtu ka tani persona që janë në pozicione të përcaktuara, që rrezatojnë paqe. Heribert Bruh’hagen si shefi i klubit, Markus Gisdol, si trajner që ka  zgjatur kontratën deri në vitin 2019. Kjo tregon se u është dhënë kohë. Në Këln suksesi nuk erdhi brenda një nate. Zgjati tre vjet, derisa të arrinin Ligën e Europës. Për këtë kohë ka nevojë dhe Hamburgu. Nëse dikush ta jep, atëherë do të bësh të njëjtën rrugë të ngashme”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022167921066284
array(1) { ["section"]=> string(83) "mbrojtesi-i-kombetares-tregon-pikat-e-tij-me-te-forta-si-nje-shembull-suksesi-88689" }