Mbyll fermën me luledielli pasi i shkuan 7 mijë turistë për të bërë ‘selfie’ (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 17:40 04-08-2018 Mbyll fermën me luledielli pasi i shkuan 7 mijë turistë për të bërë ‘selfie’ (FOTO) Vizitorë duke bërë selfie

Një fermë me luledielli është mbyllur pasi rreth 7 mijë turistë kanë shkuar menjëherë për të bërë foto, ndërkohë që kanë bllokuar trafikun sepse rradha e makinave kishte arritur në 4 kilometra.

Sipas Metro, ferma “Bolge Seeds” në Ontario, Kanada i ka mirëpritur vizitorët që nga viti 1969, por fundjavën e kaluar numri i lartë i automjeteve krijoi trafikun prej 4 kilometrash.

“Njerëzit po vinin nga çdo cep i fermës sonë dhe, kështu që ne nuk kishim më asnjë kontroll, prandaj vendosëm ta mbyllnim për disa kohë”, ka thënë pronari.

Për të zgjidhur problemin ndërhyri policia, e ndërsa pronari mbylli fermën në mënyrë që rasti të mos përsëritet.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011536836624146
array(1) { ["section"]=> string(86) "mbyll-fermen-me-luledielli-pasi-i-shkuan-7-mije-turiste-per-te-bere-selfie-foto-130148" }