“Mbylle gojën, o çakall. Jashtë Parlamentit...”, Berisha flet njëherë dhe çon në këmbë deputetët. Boshatiset Kuvendi

Publikuar tek: politike, më 12:47 17-03-2016 “Mbylle gojën, o çakall. Jashtë Parlamentit...”, Berisha flet njëherë dhe çon në këmbë deputetët. Boshatiset Kuvendi

Deputetët e opozitës kanë braktisur sërish seancën e sotme parlamentare fill pas fjalës së mbajtur nga vendi të ish kryeministrit Sali Berisha.  “Jashtë nga Parlamenti, jashtë nga Parlamenti”, përsëriti Berisha ndërsa të gjithë deputetët e opozitës u ngritën në këmbë dhe dolën jashtë.

“Ne u detyruam të braktisnim parlamentin se ju sollët njerëz që i kishin duart me gjak po ne s’jemi të detyruar të pranojmë parlamentin me një numër kusarësh që përdorin mandatin për të vjedhdur paratë publike, nëse doni parlament duhet ta merrni më seriozisht këtë qeveri”, tha Berisha duke iu drejtuar deputetit socialist Balla:

“Mbyje gojën o çakall, o trafikant droge..”

Berisha-Piro Lutajt: Dhe ti që kërcënon Mallakastën mos kujto se do dalësh  mirë, jashtë nga parlamenti... jashtë nga parlamenti ky është qëndrimi i opozitës.

Balla-Berishës (teksa Berisha dhe deputetët e djathtë po dilnin jashtë):

Ik merri me vete të gjithë se arsyeja përsëri është e njëjtë, sa kohë nuk po bëhet reforma në drjetësi kryekusari Sali Berisha ka të drejtë të hedhë baltë e shpifje pafund.

berishaaaaaaaa.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095629692077637
array(1) { ["section"]=> string(113) "mbylle-gojen-o-cakall-jashte-parlamentit-berisha-flet-njehere-dhe-con-ne-kembe-deputetet-boshatiset-kuvendi-35325" }