Mbyllen ndeshjen e Champions League, zhgënjejnë dy skuadra të mëdha

Publikuar tek: sport, më 23:04 02-11-2016 Mbyllen ndeshjen e Champions League, zhgënjejnë dy skuadra të mëdha

Janë mbyllur tetë takimet e mbrëmjes së sotme në Champions League, ku kanë rënë në sy dy rezultate, të cilat kanë qenë surprizë për të gjithë.

Juventus është ndalur në fushën e tij nga Lyon me rezultatin 1-1, ndërsa Real Madrid nga 0-2, në fund e mbyll me shifrat 3-3, duke ndarë nga një pikë me Legian.

I vetmi takim pa gola u regjistrua ai mes Dortmund dhe Sporting Lisbonës, ndërsa fitore të thella morën Monaco dhe Sevilla, ndërsa Tottenham u thye nga Bayer Leverkusen.

Dortmund – Sporting 1-0

Copenhagen – Leicester 0-0

Porto – Brugge 1-0

Juventus – Lyon 1-1

Monaco – CSKA Moscow 3-0

Legia – Real Madrid 3-3

Sevilla – Dinamo Zagreb 4-0

Tottenham – Bayer Leverkusen 0-1

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026968955993652
array(1) { ["section"]=> string(72) "mbyllen-ndeshjen-e-champions-league-zhgenjejne-dy-skuadra-te-medha-58243" }