Mbyllen ndeshjet e së mërkurës në Uefa Champions League, nuk mungojnë surprizat

Publikuar tek: sport, më 23:45 22-11-2017 Mbyllen ndeshjet e së mërkurës në Uefa Champions League, nuk mungojnë surprizat

Kanë përfunduar 6 sfidat e orës 20:45, në Chamions League në raundin e 5-të në fazën e grupeve.

Nga rezultatet e ndeshjeve të sotme spikat fitorja e Paris SG, 7-1, kundër Celtikut dhe Chelsea me Qarabakun e Ansi Agollit.

Në ndeshjet e tjera, Bajerni fitoi 2-1, ndaj Anderlehtit, ndërsa Atletiko Madrid mundi Romën, 2-0.

Supersfida e mbrëmjes Juventus-Barcelona përfundoi në barazim me rezultatin 0-0.

TABELA E REZULTATEVE MË POSHTË:

Champions League - Group A

CSKA Moscow 2 - 0 Benfica

Basel 1 - 0 Manchester United

Champions League - Group B

Anderlecht 1 - 2 Bayern Munich

Paris Saint Germain 7 - 1 Celtic

Champions League - Group C

Qarabag FK 0 - 4 Chelsea

Atletico Madrid 2 - 0 Roma

Champions League - Group D

Juventus 0 - 0 Barcelona

Sporting CP 3 - 1 Olympiacos

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029766798019409
array(1) { ["section"]=> string(85) "mbyllen-ndeshjet-e-se-merkures-ne-uefa-champions-league-nuk-mungojne-surprizat-100565" }