Mbyllen përballjet, Reali bën detyrën me Apoelin, Napoli “shuhet” në Ukrainë

Publikuar tek: sport, më 21:58 13-09-2017 Mbyllen përballjet, Reali bën detyrën me Apoelin, Napoli “shuhet” në Ukrainë

Janë mbyllur përballjet e dyta të raundit të parë të Uefa Champions League, ku si zakonisht nuk kanë munguar përballjet e forta dhe surprizat.

Real Madrid është mjauar me një fitore 3 me 0 përballë qipriotëve të Apoelit.

Të njëtën gjë kanë bërë edhe djemtë e Guardiolës duke fituar në transfertë përballë Feyenoord 0 me 4.

Surprizë ka qenë barazimi i Liverpool përballë Sevilja dhe humbja e Napolit në Ukrainë me Shaktarin. Në përballjet e tjera Maribori barazoi me Spartak Moscow, FC Porto humbi  1 – 3 me Besiktasin në shtëpi dhe Monako barazoi me Lajpzigun.

Ndërsa në Londër Toteham mposhti bindshëm Dortmundin e pafuqishëm.

Tabela e plotë e rezultateve:

Liverpool 2 - 2 Sevilla

Maribor 1 - 1 Spartak Moscow

Feyenoord 0 - 4 Manchester City

Shakhtar Donetsk 2 - 1 SSC Napoli

FC Porto 1 - 3 Besiktas

RasenBallsport Leipzig 1 - 1 Monaco

Real Madrid 3 - 0 APOEL Nicosia

Tottenham Hotspur 3 - 1 Borussia Dortmund

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037859916687012
array(1) { ["section"]=> string(78) "mbyllen-perballjet-reali-ben-detyren-me-apoelin-napoli-shuhet-ne-ukraine-92255" }