Mbyllen qendrat e votimit në Turqi, ja kur pritet të dalin rezultatet e referendumit

Publikuar tek: bota, më 15:11 16-04-2017 Mbyllen qendrat e votimit në Turqi, ja kur pritet të dalin rezultatet e referendumit

Votimi sapo ka përfunduar në referendumin e mbajtur ditën e sotme në Turqi dhe të gjitha qendrat e votimit janë mbyllur tashmë.

Numërimi i votave pritet të nisë menjëherë, çka do të përcaktojë edhe fatin e referendumit për zgjerimin e fuqive të Presidentit. Rezultatet e para pritet të dalin vonë në mbrëmje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rusia hedh një lloj të ri bombe dhe shkakton shpërthim masiv në këtë shtet
Ngushtohet rezultati, a do bëhet Erdogan i plotfuqishëm? (Live) »
Article Logic
Execution time: 0.012036085128784
array(1) { ["section"]=> string(89) "mbyllen-qendrat-e-votimit-ne-turqi-ja-kur-pritet-te-dalin-rezultatet-e-referendumit-75372" }