Mbyllet afati për aplikim për kryeprokuror, në garë 4 kandidatura (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:54 02-05-2019 Mbyllet afati për aplikim për kryeprokuror, në garë 4 kandidatura (EMRAT)

Përfundon sot afati për aplikim për Prokuror të Përgjithshëm.

Gjithësej kanë aplikuar vetëm katër kandidatë: Prokurori i Krimeve të Rënda, Olsian Çela, avokati Lulzim Alushaj, prokurorja e Apelit, Fatjona Memçaj, dhe prokurorja e Përgjithshme e përkohshme Arta Marku.

Ata kanë depozituar në Këshillin e Lartë të Prokurorisë kërkesën për të qenë pjesë e garës për Kryeprokurorin e vendit.

Marku është aktualisht kryeprokurore me mandat të përkohshëm por mesa duket synon tashmë një mandat 7-vjeçar.

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007227897644043
array(1) { ["section"]=> string(77) "mbyllet-afati-per-aplikim-per-kryeprokuror-ne-gare-4-kandidatura-emrat-162653" }