Mbyllet finalja e madhe, Spanja ngjitet në 'fronin mbretëror'

Publikuar tek: sport, më 16:08 15-09-2019 Mbyllet finalja e madhe, Spanja ngjitet në 'fronin mbretëror'

Spanja është shpallur sërish kampione bote në basketboll për meshkuj.

Në finalen e madhe përballë Argjentinës, spanjollët kanë dominuar duke e mbyllur ndeshjen me 20 pikë diferencë.

Shifrat e finales së madhe ishin 95-75 dhe protagonisti ishte Marc Gasol

Pas medaljes së artë në 2006, ky ishte suksesi i dytë për ekipin panjoll që kompleton pas triumfit në NBA. Ky botëror i jep fund mitit amerikan me rekordmenët që nuk shkuan më shumë se vendi i 7-të.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017683029174805
array(1) { ["section"]=> string(65) "mbyllet-finalja-e-madhe-spanja-ngjitet-ne-fronin-mbreteror-178541" }