Mbyllet finalja, Kukësi fitues i Kupës “Pavarësia”

Publikuar tek: sport, më 15:48 28-11-2016 Mbyllet finalja, Kukësi fitues i Kupës “Pavarësia”

Është mbyllur finalja për Kupën “Pavarësia” mes Kukësit dhe Prishtinës, ku fitues i kësaj sfide ka dalë ekipi i Kukësit me rezultatin përfundimtar 2:0.

Ekipi kuksian zhvilloi një lojë të mirë, ndërkohë që Prishtina nga ana tjetër u mbyll në mbrojtje pas golit të parë për të mos bërë asgjë për ndryshimin e rezultatit.

Kanë qenë katër skuadrat pjesëmarrëse, “Prishtina”, “Shkëndija” e Tetovës, “Otranto” e Ulqinit dhe “Kukësi”.

Është ndeshur Kukësi me Shkëndijen e Tetovës, ndërsa takimi tjetër ishte ai mes Prishtinës dhe Otrantos, nga ku dolën finalistët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031424045562744
array(1) { ["section"]=> string(53) "mbyllet-finalja-kukesi-fitues-i-kupes-pavaresia-60936" }