Mbyllet gara kokë më kokë e Lezhës, Fran Frrokaj kryebashkiaku i ri

Publikuar tek: politike, më 21:32 22-06-2015 Mbyllet gara kokë më kokë e Lezhës, Fran Frrokaj kryebashkiaku i ri

Është mbyllur procesi i numërimit edhe në një nga Bashkitë me garën më të ngushtë midis dy kandidatëve, ajo e Bashkisë së Lezhës. Kryebashkiaku i ri është shpallur Fran Frrokaj i Partisë Demokratike.

Gara midis Frrokajt dhe kandidatit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Viktor Tushaj, ka qenë një nga më interesantet për sa i përket rezultateve të ngushta, por kutitë e fundit kanë qenë vendimtare për Fran Frrokajn i cili ka mundur të shkëputet me 4645 mijë vota përpara dhe të shpallet kryetari i ri i Bashkisë për 4 vitet e ardhshme.

Fran Frrokaj (APPD) - 23566 vota

Viktor Tushaj (ASHE) - 18921 vota

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093410015106201
array(1) { ["section"]=> string(72) "mbyllet-gara-koke-me-koke-e-lezhes-fran-frrokaj-kryebashkiaku-i-ri-14374" }