Mbyllet greva e urisë në Ballsh, naftëtarëve i paguhen tre rroga

Publikuar tek: aktualitet, më 12:44 27-02-2020 Mbyllet greva e urisë në Ballsh, naftëtarëve i paguhen tre rroga Greva

Naftëtarët e Ballshit kanë mbyllur ditën e sotme grevën e urisë, që zgjati 12 ditë.

Mësohet se ata kanë marrë rrogat e prapambetura për tre muaj.

Ndërkohë pavarësisht kësaj, naftëtarët paralajmërojnë vijimin e protestave deri në nisjen e punës në uzinë. 

Kujtojmë që kompanitë që kanë në zotërim uzinën e Ballshit, 'Tosk Energy' dhe Bankers akuzojnë njëra tjetrën për mosrespektim të marrëveshjes, por e gjithë kjo vonesë prek kohësh ka peshuar mbi naftëtarët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008659839630127
array(1) { ["section"]=> string(70) "mbyllet-greva-e-urise-ne-ballsh-naftetareve-i-paguhen-tre-rroga-196626" }