Mbyllet kampionati i shahut në Shkodër, 32 shkolla pjesëmarrëse në edicionin e këtij viti

Publikuar tek: sport, më 10:30 17-02-2018 Mbyllet kampionati i shahut në Shkodër, 32 shkolla pjesëmarrëse në edicionin e këtij viti

Pas dy ditëve aktivitet, është mbyllut kampionati i shahut mes shkollave, ku morën pjesë nxënës nga 32 shkolla të ndryshme të bashkisë Shkodër.

Ky kampionat është organizuar nga qendra kulturore e femijëve dhe drejtorive të shkollave pjesëmarrëse në këtë aktivitet. Risi në këtë kampionat ka qenë përballja në finale mes djemve dhe vajzave e realizuar në 3 stade.

Fituesit e vendeve të para do marin pjesë në kampionat Kombëtar të shahur që zhvillohet, ku qytetit i Shkodrës synon një përfaqësim dinjitoz ashtu sikurse ka ndodhur në të shkuarën.

Këtë kampionat e ka komentuar dhe inspektori i QKF Shkodër, Agim Troshani i cili është shprehur i kënaqur me pjesmarrjen në këtë edicion dhe se pjesmarrja e nxënësve këtë vit ka qenë më i lartë, çka tregon se interesi për këtë sport të veçantë është rritur ndjeshëm në këtë qytet.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028619050979614
array(1) { ["section"]=> string(95) "mbyllet-kampionati-i-shahut-ne-shkoder-32-shkolla-pjesemarrese-ne-edicionin-e-ketij-viti-110543" }